חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רענן איצקוביץ

נולד ב 25.10.1949 ב’ חשוון התש”י
נפטר ב 27.3.2022 כ”ד אדר ב’ תשפ”ב
בנם של מרק ופנינה
בעלה של רחל
אביהם של רועי, ברק וניר.

 

רענן,

בנם הבכור של ניצולי השואה פנינה ומרק איצ’קוביץ’,

נולד בחולתה ב- 25.10.1949.

 ילדותו עברה עליו בחינוך המשותף בכיתת “סנונית”. רענן היה דמות מרכזית בחברת הילדים. בלימודים הצטיין ובפעילות הבלתי פורמלית הנהיג בשקט ובצניעות את חבריו.

 כשהגיעה עת הגיוס, בחר בשריון. כבן-משק נאמן הלך לקורס קצינים וגם אותו סיים בהצלחה. המסלול בצבא הוביל אותו לקצונה בכירה ואת שירות המילואים סיים כסמג”ד.

 לאחר הצבא התגייס לריכוז הפרדס בבית, ובהמשך נשלח לקורס גזברים, שלאחריו שימש בתפקיד זה בהצלחה. בזכותו חולתה עברה את משבר המניות של שנות השמונים בפגיעה מינימאלית, כיון שחזה את המגמה, הזהיר נגדה ופעל לצמצום הסיכונים. בתקופה זו נבנה אולם הספורט לרווחת הציבור בהשקעה כספית גדולה.

 לאחר תקופת הגזברות, הופנה רענן לריכוז האקונומיה – ענף מורכב ומרכזי בחיי הקהילה. בענף זה באה לידי ביטוי יכולתו בעבודת צוות יעילה ומרשימה. בנוסף – כגזבר לשעבר, התמודד בהצלחה בניהול הכספי של ענף הצריכה המשמעותי. ניהול הענף דרש מרענן להתמודד עם תהליך ההפרטה, תהליך שגרר אחריו מבול של דעות ודאגות, אך גם להן יכול היה, וההפרטה עברה בהצלחה.

 כשדלתות חדר האוכל נסגרו, מצא עצמו עובד במשלוחים של מפעל הנעליים. גם בענף זה חווה סגירה קשה  וכואבת של מקור תעסוקה מרכזי בקהילה.

מרצו וכוחותיו הופנו עכשיו אל מחוץ לקיבוץ. רענן מונה כמאבטח איכות בבית האריזה באיילת השחר, וכהרגלו נתן את כולו בעבודה פיזית קשה. האיילתים מספרים כי לא היה נאמן לעבודה כמוהו.

בתחילת 2021 יצא רענן למסע ארוך ומתיש, מסע בו עבר בגבורה תחנות רבות. כשהוא מוקף במשפחתו תמו כוחותיו.

 

יהי זכרו ברוך.                                                               כרמלה דינר.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן